Hendbollistet e Kosovës kërcejnë “Shotën” në Beograd (VIDEO)

0 69

Në kompleksin Kovilovo afër Beogradit, hendbollistet e Kombëtares së Kosovës, qëndruan nga dita e enjte e deri dje (të shtunën).

Qeveria e Serbisë nuk lejoi zhvillimin e ndeshjes së vlefshme për kualifikime për Kampionatin Botëror U-20 mes Serbisë dhe Kosovës, në konkurrencën e femrave, për siç pretendoi arsyeje të mungesës së sigurisë.

Si pasojë, Kosova e fitoi ndeshjen me rezultat zyrtar.

Ndërkohë, gjatë qëndrimit atje, vashat tona ia krisen valles së “Shotës” midis hotelit, ku shihet edhe në video që e ka dërguar mjekja e kombëtares së Kosovës, Erlinda Hakaj.

Jep pergjigje

E-Maili juaj nuk Publikohet

%d bloggers like this: