Ronaldo nuk është i vetmi lojtar i duartrokitur në historinë e futbollit, kjo është lista

0 60

Para Cristiano nuk është lojtari i vetëm në histori që është duartrokitur nga tifozët kundërshtarë.

Goli i mrekullueshëm i tij me gërshërë, ngriti tifozët e Juventusit në këmbë për ta duartrokitur portugezin. P[or 5 herë fituesi i Topit të Artë nuk është i vetmi lojtar i duartrokiturpasi në mesi tij janë dhe lojtarë si Messi, Xavi, Totti etj…

I NGJAJSHËM

INTERI ME SUPER-TRANSFERIM NGA REAL MADRIDI

Më poshtë keni listën e lojtarëve që janë duartrokitur dhe ndeshjen në të cilën ata u duartrokitën.

Alessandro Del Piero | Real Madrid vs Juventus, 2008

Ronaldo | Manchester United vs Real Madrid, 2003

Dennis Bergkamp | Manchester City vs Arsenal, 2003

Ronaldinho | Real Madrid vs Barcelona, 2005

Steven Gerrard | Chelsea vs Liverpool, 2015

Thierry Henry | Sunderland vs Arsenal, 2003

Lionel Messi | Atletico Madrid vs Barcelona, 2009

Andres Iniesta | Real Madrid vs Barcelona, 2010

Xavi | Athletic vs Barcelona, 2015

Francesco Totti | Real Madrid vs Roma, 2016

Diego Maradona | Real Madrid vs Barcelona, 1983

Cristiano Ronaldo | Juventus vs Real Madrid, 2018.

Jep pergjigje

E-Maili juaj nuk Publikohet

%d bloggers like this: