Kosovë – Azerbajxhan: Pesë ndeshjet e fundit të të dy përfaqësueseve

0 52

Ndeshja e fundit e Përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Azerbajxhanit në kuadër të Grupit 3, Liga D, të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja jonë është favorite pasi është para publikut fantastik të saj.

Kosova ka pasur diçka më shumë formë të mirë në Ligën e Kombeve, por përvoja është në anën e Azerbajxhanit. Më poshtë keni formën e të dy përfaqësueset:

Pesë ndeshjet e fundit zyrtare të Kosovës:

Maltë 0-5 Kosovë

Ishujt Faroe 1-1 Kosovë

Kosovë 3-1 Maltë

Kosovë 2-0 Ishujt Faroe

Azerbajxhan 1-1 Kosovë

Pesë ndeshjet e fundit zyrtare të Azerbajxhanit:

Azerbajxhan 2-0 Ishujt Faroe

Azerbajxhan 1-1 Maltë

Ishujt Faroe 0-3 Azerbajxhan

Maltë 1-1 Azerbajxhan

Azerbajxhan 0-0 Kosovë

Në rast të fitores në gjysmëfinale të Ligës D përfaqësuesja jonë do të përballet me Maqedoninë në Shkup, barazimi me Gjeorgjinë në Tblisi.

Jep pergjigje

E-Maili juaj nuk Publikohet

%d bloggers like this: