Federata Italiane jep lajmin: Juventusi të përgatitet për të luajtur në Serinë C

0 184

Plot 12 sezone më parë, skuadra e Juventusit, kampione e Italisë, zbriste për herë të parë në historinë e saj në Serinë B pas skandalit të basteve (asokohe Italia shpallej kampione e botës).

Edhe në sezonin e ardhshëm sportiv, 2018-2019, skuadra bardhezi do të luajë në Serinë C.

Në fakt, bëhet fjalë për Juventus B, skuadër e cila është regjistruar në Serinë C (klubi i parë italian që arrin të regjistrojë dy ekipe).

Lajmin e ka konfirmuar Federata Italiane e Futbollit (FIGC), që ka deklaruar se skuadra B e Juventusit do të luajë në Serinë C.

Pavarësisht regjistrimit, ende nuk dihet se cili do të jetë trajneri dhe cilët lojtarë do të luajnë në këtë ekip, që për momentin i është besuar Federico Cherubini, që do të merret me organizimin e skuadrës B.

Jep pergjigje

E-Maili juaj nuk Publikohet

%d bloggers like this: