Pasi kandidoi Haradinaj për president, vjen deklarata e Isa Mustafës

80

E tani kur Isa Mustafa është shëruar plotësisht, nën shoqërimin e dikujt, po i bën një vizitë grupit parlamentar në objektin e Kuvendit. Mustafa në një intervistë për T7, ka folur për diskutimet që kanë pasur së fundi me partnerin e koalicionit.

E së fundi janë shtuar zërat, për futjen e Partisë Demokratike të Kosovës në koalicion. Mundësinë që koalicionit t’i bashkohet PDK, Mustafa nuk e mohon. Mustafa u pyet edhe për postin e mëse të diskutueshëm të presidentit.

Shefi i LDK-së, tha se me Haradinajn nuk e kanë diskutuar ende këtë pozitë. Por, nuk mohon se do e pranojë një post të tillë nëse i ofrohet. Posti i presidentit, ka qenë një nga arsyet që Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike kishin stërgjatur me muaj takimet, për një marrëveshje përfundimtare bashkëqeverisëse.

SHARE