Shokon politikani: Arrestohet Sali Berisha, mbrëmë te Gjiri i Lalzit

0 133

“Ish-kryeministri Sali Berisha është vënë mbrëmjen e djeshme nën prangat e policisë së Durrësit”. Kështu shkruan ish-deputeti i PS i cili pak para zgjedhjeve të 25 qershorit, iu bashkua partisë së Lulzim Bashës, Eduart Ndocaj.

“Arrestimi i tij është bërë në Gjirin e Lalzit, ndërsa Berisha po darkonte me familjen e tij në vilën familjare që zotëron.

Mbi Berishën mësohet se rëndojnë dy akuzat si përgjegjës për tragjedinë e Gërdecit dhe 4 vrajset e 21 Janarit.

Ai akuzohet për veprime dhe mos veprime me autoritetin që kishte në vitin 2008 dhe 2011”, shkruan Ndocaj.

Por sakaq, para pak minutash, Berisha ka bërë një postim në rrjetin facebook duke sulmuar si gjithnjë kryeministrin Edi Rama e duke hedhur poshtë kështu lajmin e Ndocajt i cili mesa duket ka rënë pre e një “fake news”.

Jep pergjigje

E-Maili juaj nuk Publikohet

%d bloggers like this: